proje görüntülenmektedir.


Osilasyon Hidrolik Sistemi ve Silindiri

HKTM'nin demir-çelik sektöründe kullanılmak üzere gerçekleştirdiği projedir. Amacı sıvı çeliğin beklerken hava kabarcıklarını atmasını sağlamaktır.

Şehir Hatları

Marine sektöründe ki bu ve benzeri pek çok projemizde HKTM olarak detaycı mühendislik yaklaşımımız ile müşterilerimize hizmet sunabilmekteyiz.

Bulaşık Makinası Sepet Kaynak Projesi

HKTM olarak bulaşık makinelerinin sepetleri üzerinde bulunan tarak tellerinin seri olarak dizilip punta kaynakları yapılmaktadır.

İnek Tırnak Bakım Makinası

HKTM olarak Tarım ve Hayvancılık sektöründe bu ve benzeri özel sistemlerde mühendislik yaklaşımlarımızı uygulayarak ihtiyaçlara özel çözümler üretmekteyiz.

Açık Dişli ve Yatak Otomatik Yağlama

HKTM'nin makina imalat sektörü ve demir çelik sektörü gibi çeşitli üretim hatarının operasyonun gerçekleştiği tezgahlarda kullanılan yağlama sistemi için gerçekleştirdiği projedir.

Dövme Pres Robotik Besleme

Hareketin olduğu her sektörde verimi arttıran ve çalışma yerinizde güvenli bir ortam sağlayan robotik otomasyon çözümleri sunmaktayız.

Döküm Makinası Hidrolik Sistemleri

Sürekli döküm makinası hidrolik sistemleri alüminyum üretimindeki sistemler hareketli kalıp mekanik ve hidrolik olmak üzere iki türlüdür.

Ekstrüzyon Kalıbı Polisaj Makinesi

Alüminyum ekstrüzyon kalıbı polisaj makinası hassasiyet ve kalite parametreleri çerçevesinde hazırlanmış özel bir makinedir.

Folyo Hadde Hidrolik Sistemleri

Demir çelik sektöründeki folyo hadde hidrolik sistemlerialüminyum levha, levha ve folyo gibi hidrolik sistemlerin yoğun kullanıldığı birimlerdir.

Ekstrüzyon Presi Hidrolik Otomasyon

Ekstrüzyon presi hidrolik otomasyon sistemlerin farklı güçlere ve farklı özelliklere uygun projelendirmesi ve uygulaması yapılır.

Ambar Kapakları Hidrolik Sistemleri

Kuru yük taşımacılığında kullanılan gemilerdeki ambarlardaki ürünleri dış etkenlerden koruma amaçlı kapaklarda uygun hidrolik silindir çözümleridir.

Split Barge Hidrolik Sistemi

Deniz üstü hafriyat vb. için kullanılan hidrolik sistemidir. HKTM olarak bu sektörünün en özel hidrolik sistemini projelendirip; uygulamaktayız.

LCM Gemisi Komple Hidrolik Sistemi

Mekanize çıkarma gemilerinde personel, tank vb. denizden karaya taşıma sağlayan araçlardaki hidolik kapak tahliye sistemleridir.

Teleskopik Crane Hidrolik Sistemleri

Hidrostatik tahrik başlıca güç kaynağı olan bu sistemlerin hidrolik projeleri firmamızdan tarafından mühendislik uzmanlığımızla yapılır.

Helikopter Taşıma Aracı Sistemleri

Helikopterlerin güverte üzeri transferini, park pozisyonunu ve diğer görev aktarımlarını sağlamak için kullanılan işlevsel hidrolik sistemlerdir.

Buzdolabı Kapı Hattı Tahrik Sistemi

Beyaz eşya sektöründe çoğunlukla kullanılır. Transfer ve hafif hareketler haricince çoğu hidrolik sistemler aracılığıyla uygulanmaktadır.

Bijon Çakma Presi Hidrolik Sistemi

Araç lastikleri üzerinde bulunan bijonların otomatik şekilde 10 - 20 baskı kuvveti ile çakılmasını sağlayan hidromekanik sistem imalatıdır.

Fırın Devirme Hidrolik Sistemi

Tilting hareketini sağlayan hidrolik sistemdir. Bu hidrolik sistemin amacı minimum güçle maksimum kaldırma kuvveti sağlamaktadır.

Yorulma Test Hidrolik Sistemi

Araç otomobil koltuklarına belli bir frekans da salınım hareketi yapmak sureti ile yorulma testi uygulayan ve rapor veren servo sistem imalatıdır.

MOBİLFİX Lastik Ayar Aracı Hidrolik

Araç lastik bakımları için gerekli teçhizatı içinde bulunduran ve direkt sahada hizmet veren bir mobil araç projesidir.

Ark Ocağı

Electrodların hareketlerinden, döküm esnasında ocağın yatay hareketlerine kadar olan tüm kontrolü hidrolik sistem ile sağlanmaktadır.

Pota Ocağı

Demir çelik sektöründe pota ocağının hareketleri hidrolik açıdan daha az olsa da elektrode hareketlerinde oransal valfler ile kontrol sağlanmaktadır.

Ccm Sistemleri

Sürekli döküm hattı uygulamalarında hareketler hidrolik olarak yapılır ve yüksek hassasiyet gerektiren projelerdir.

Kesme Dilme Hattı Sistemleri

Kesme dilme hatları hidrolik sistemleri farklı genişlikte ve kalınlıktaki rulo haldeki sac malzemeyi işleme kabiliyetine sahip makinalardır.

Profil Ray Haddehanesi Sistemleri

Profil ray haddehanesi hidrolik yağlama sistemlerinde merdaneler redüktörle döndürülür; bunların yağlaması ve soğutması hidrolik sistemlerle yapılır.

Çamur Topu Matkap Hidrolik Sistemi

Sıvı, ham demir üretimi için kullanılan hidrolik sistemdir. Fırından çıkan akışkanın yönü, debisi hidrolik devre elemanları ile kontrol edilir.

45” - 65” Lastik Presi Sistemleri

Değişik çap ve kalınlıklarda araç lastiği imalatı yapmak için kullanılan preslerin tüm hareketleri hidrolik olarak gerçekleşmektedir.

Açık Dişli ve Yatak Otomatik Yağlama

İmalatçası olduğumuz projelerde ürünün temini, üretim hattına adaptasyonunu ve kurulumunu yapmaktayız.

Çelikyay Projesi

Sistem 2018 yılında TT Çelikyay fabrikasına kurulmuştur. Sistemin mekanik, hidrolik, elektrik ve otomasyonu HKTM ekibi tarafından gerçekleştirilmiştir.

Lastik Test Sistemleri

Lastik sektöründe hidrolik preslerin yukarı aşağı hareketlerini kolaylaştırmak ve düz bir eksende ilerlemesini sağlamak için yapılmıştır.

Lastik Hazırlama Presi Sistemleri

Lastik sektöründeki tam otomatik hidrolik preslerden dolayı sistemin otomasyonunu kolaylaştırmak için geliştirilmiştir.

Lastik Hazırlama Grubu Sistemleri

Lastiğin hazırlanma aşamasındaki mekanik basıncın uygunluğu ve sonrasındaki prosesin hidrolik sürekliliği önemlidir.

Ham Lastik Hidrolik Sistemleri

Kalender ve kesim işlemleri sonrası lastiğe ait bileşenlerin bir araya getirilip ham lastiğin oluşturulması lastik imal olarak adlandırılır,